איך מחדשים שם דומיין

שמות דומיין באינטרנט (או שמות מתחם) תקפים בדרך כלל לשנה מזמן הרישום ויש לחדש דומיין בכל שנה לפני תאריך התפוגה כדי לוודא שהדומיין נשאר ברשותכם. תהליך חידוש דומיין הוא פשוט ביותר, בערך כמו הרישום הראשוני. יש להיכנס לחשבון בו מנוהל הדומיין שלכם ולחפש אופציית חידוש. תתבקשו להזין אמצעי תשלום (אצל חלק מהרשמים יתכן שאמצעי התשלום שלכם שמור במערכת ואז יש רק לוודא שהוא עדכני.

אם אתם לא יודעים עד מתי הדומיין שלכם תקף אתם יכולים לראות את תאריך התפוגה בחשבון שלכם בו אתם מנהלים את הדומיין. גם בחיפוש WHOIS בדרך כלל תוכלו לראות את תאריך התפוגה.

גם אם שכחתם לחדש את הדומיין שלכם ועבר תאריך התפוגה, יתכן שתוכלו לחדש אותו בתוך תקופה מסוימת הנקראת PERIOD GRACE. אורך תקופת החסד שונה מדומיין לדומיין, בהתאם לסיומת הדומיין ולרשם הספציפי אצלו רשמתם את הדומיין שלכם.

למשל בסיומת COM. יש רשמים שנותנים לכם אפשרות לחדש את הדומיין שלכם עד 30 יום לאחר תאריך התפוגה ללא כל הגבלה. בסיומת הישראלית IL.CO. תיתכן גם כן תקופת חסד, אבל כאמור ישנם הבדלים בין הרשמים השונים יש לברר ישירות עם הרשם הספציפי שלכם.

שימו לב, שתקופת החסד מתייחסת לדומיין בלבד. אם יש לכם אתר אינטרנט המשתמש בדומיין הזה אתם חייבים לחדש את הדומיין בזמן המקורי עוד לפני התפוגה כדי לוודא המשך פעילות של האתר ללא הפרעה.

לאחר תקופת החסד יש בדרך כלל עוד תקופת זמן קצרה בה ניתן לחדש את הדומיין, אבל בשלב הזה החידוש כבר יעלה לכם משמעותית יותר משום שתידרשו לשלם עמלה על שליפת הדומיין מסטטוס DELETE. העמלה גם כאן משתנה בין רשם לרשם אבל בדרך כלל מדובר במעל 100 דולר לדומיין.

בכל מקרה ולמרות תקופת החסד שחלק מהחברות נותנות, כדאי לחדש דומיין בזמן על מנת להבטיח המשך בעלות.

חידוש דומיין אוטומטי

רוב הרשמים מציעים לכם אופציה של חידוש דומיין אוטומטי, כלומר הרשם שלכם ידאג לכך שהדומיין שלכם יחודש כל שנה בזמן ולא תצטרכו לעשות זאת ידנית. כמובן תידרשו לתחזק אמצעי תשלום תקף ועדכני בחשבון שלכם.

חידוש דומיין לטווח ארוך

אם בכוונתכם להחזיק בשם הדומיין שנים קדימה ואתם מעדיפים לשמור על ראש שקט, יש לכם את האפשרות לשלם מראש ולחדש את הדומיין למספר שנים, ועד 10 שנים קדימה. אם אתם מחליטים לחדש דומיין לשנים קדימה כדאי לוודא שאתם משלמים מחיר שנתי הוגן. אם מצאתם חברה יותר זולה תמיד באפשרותכם להעביר את הדומיין שלכם לחברה אחרת.

כתיבת תגובה