איך מעבירים דומיין לחברה אחרת

שוק הדומיינים בעולם האו מאוד תחרותי, ובישראל גם כן אנו עדים לתחרות הולכת וגוברת. אם ברשותכם דומיין שרשמתם לפני שנים, סביר להניח שאתם מחזיקים את הדומיין אצל אותה החברה דרכה רשמתם ויתכן שאתם יכולים לשלם פחות עמלה שנתית על אחזקת הדומיין. אם ברשותכם מספר רב של דומיינים החיסכון יכול להיות משמעותי יותר.

בניגוד למה שרבים חושבים, העברת דומיין מרשם אחד לאחר (ניוד דומיין) הוא תהליך פשוט יחסית. הנה השלבים הנחוצים להעברת דומיין ישראלי:

1. ביטול נעילת דומיין

כל דומיין אמור להיות בסטטוס נעול (LOCKED) כדי למנוע גניבות. על מנת לאפשר העברת דומיין יש לבטל את הנעילה, בדרך כלל דבר זה מתאפשר די בקלות דרך כלי הניהול שבחשבון הדומיין שלכם. .התחברו לממשק המשתמש / החשבון שלכם הנוכחי וחפשו את כלי הניהול ואת האופציה של ביטול נעילה או שחרור נעילה. אם אתם לא מצליחים למצוא אופציה כזו, צרו קשר עם הרשם שלכם ובקשו הנחיות.

טיפ חשוב: כאמור הנעילה חשובה לאבטחת הדומיין שלכם. בטלו אותה רק בסמוך להעברת הדומיין וודאו שהדומיין חוזר לסטטוס נעול אחרי ההעברה.

2. פתיחת חשבון / בקשת העברה לרשם חדש

כנסו לאתר החברה החדשה אליה אתם רוצים להעביר את הדומיין. חפשו אופציית "העברת דומיין" ועקבו אחר ההנחיות שתקבלו. אם אין לכם חשבון קיים בחברה החדשה תידרשו ליצור חשבון חדש.

3. עקבו אחר האימייל שלכם ופעלו לפי ההנחיות

סביר להניח שתקבלו אימיילים מהרשם הישן וגם מהרשם החדש לגבי בקשת ההעברה. יתכן שתצטרכו לאשר דרך לינק שתקבלו שאתם אכן מסכימים להעברת הדומיין ושאתם ביקשתם כך (כדי למנוע ניסיון חטיפת דומיין מצד ג').

4. וידוא העברה מוצלחת ונעילת דומיין.

תהליך העברה יכול להימשך כמה ימים, תלוי במהירות של שני הרשמים המעורבים בדבר. אתם אמורים לקבל הודע המהרשם החדש שהדומיין הועבר בהצלחה ובאפשרותכם להיכנס לחשבון החדש ולראות שם את הדומיין שהעברתם. כנסו לחשבון וודאו שאכן נראה תקין. בידקו אם הדומיין נכנס כבר אוטומטית למצב סטטוס נעול. אם לא, בצעו את הנעילה בעצמכם דרך ממשק הניהול.

כמה הערות:

– התהליך האמור לעיל הוא המקובל, אבל תמיד יש יוצאים מן הכלל. יתכנו הבדלים בין רשם לרשם ואם אתם לא בטוחים, צרו קשר איתם על מנת לוודא. בדרך כלל ברשם החדש אליו אתם רוצים להעביר את הדומיין ישמחו להנחות אתכם ולתמוך בתהליך ההעברה.

– העברת דומיין בינלאומי, שלא בסיומת ישראלית, הוא די דומה אבל כרוך גם בקבלת קוד אישור (AUTHORIZATION CODE) שתקבלו לאחר פתיחת נעילת הדומיין ותצטרכו להזין בבקשת ההעברה אצל הרשם החדש. זהו עוד חוצץ בטיחות שאמור לשמור עליכם מפני גניבת דומיין. יתכן שגם בישראל חלק מהרשמים עושים שימוש בדבר הזה ו/או יעשו בו שימוש בעתיד.

אם ביצעתם העברת דומיין ו/או נתקלתם בבעיות נשמח אם תשתפו בהערות למטה.

כתיבת תגובה