גוגל משיקה את הסיומת הפרטית שלה

הנפקת הסיומות החדשות באינטרנט שהחלה לפני כשנתיים כוללת לא רק סיומות גנריות כמו CLUB. או CLOUD. אלא גם סיומות שמותגים שונים מחזיקים בהם לצרכים פנימיים. בסיכום 2015 הערכנו שבשנת 2016 נתחיל לראות שימוש בסיומות החדשות הלא גנריות על ידי המותגים השונים (ביניהם אפל, אמזון, פייסבוק).

גוגל, כמובן היא גם אחת מהחברות שדאגה להנפיק סיומות משלה. והיום אנו עדים לתחילת השימוש בסיומת GOOGLE.

למי שלא יודע, גוגל היא בעצמה רשמית REGISTRAR וכיום ניתן לקנות / לרשום דומיין גם דרך גוגל. את האתר שמוכר את רישום הדומיינים תמצאו מעתה בכתובת Domains.Google במקום בכתובת הישנה (domains.google.com).

google-domains

תחילת עידן סיומות מותג מימין לנקודה. כתובת האינטרנט החדשה לאתר GOOGLE DOMAINS

בכך גוגל עושה עוד צעד חלוצי בכל מה שקשור לתופעת הסיומות החדשות וסביר שנראה בקרוב חברות נוספות מצטרפות. כידוע, גוגל לא הסתפקה בסיומות של המותג בלבד אלא גם רכשה את הזכויות להנפקת סיומות גנריות כדוגמת APP. וגם בחרה בסיומת החדשה XYZ. עבור אתר חברת האם ALPHABET.

כפי שצוין בבלוג של אליוט סילבר, מעניין שישנה גם סיומת חדשה DOMAINS. וגוגל היתה יכולה לכאורה לבחור להשתמש בה (כלומר: Google.domains) אבל בחרה להציג ולעשות שימוש בסיומת הפרטית שלה. גוגל כמובן כבר מחזיקה גם בדומיין הנ"ל וסביר שנראה את הכתובת בסיומת DOMAINS מפנה אל הכתובת המעודכנת.

כתיבת תגובה