דומיין לעסק שאומר הכל

בחירת דומיין לעסק היא החלטה חשובה שיכולה להשפיע משמעותית על הצלחת העסק ועל השגת המטרות העסקיות. כחלק משיקולים רבים בבחירת דומיין מוצלחת, אחת האופציות הפופלאריות היא מה שקרוי EXACT MATCH, דומיין שמכיל בתוכו בדיוק את מילות המפתח של המוצר או השרות של שוק היעד.

לדוגמא, CorporateGift.com הוא אתר שמספק מענה בכל הקשור למתנות בסקטור העסקי. חברה שרוצה לתגמל ולתמרץ את עובדיה או להעניק מתנות לחגים יכולה לעשות כך בקלות וביעילות, תוך מתן בחירה מתוך קשת רחבה של מוצרים ושירותים בהתאם לתקציב שנבחר.

CorporateGift.com היא דוגמא מצוינת לבחירת דומיין מנצח שמשרת בצורה מושלמת את מטרות האתר. השימוש בדומיין מהסוג הזה מביא איתו בין השאר את היתרונות הבאים:

1. הדומיין מעיד על הזהות העסקית.

ללא ספק היתרון הבולט ביותר בדומיין EXACT MATCH בכך שהוא מדבר בעד עצמו. כאשר רואים את הדומיין הזה בתוצאות החיפוש בגוגל או על שלטי חוצות ופרסומות במדיה יודעים באופן ברור ומיידי במה מדובר. עבור קהל היעד זה משדר באופן אפקטיבי את המוצר או השרות המוצע.

2. הדומיין משדר אוטוריטה בתחום העסקי.

הדומיין יכול להועיל רבות ביצירת אמינות למותג. כאשר האתר פועל על דומיין שמתאר באופן מדויק את הסקטור העסקי הספציפי יש בכך משום גושפנקא להתמחות בתחום. (ראוי לציין שבמקרה של CorporateGift.com גם הסיומת COM. מוסיפה לאמינות המותג, השם עם הסיומת יוצרים שילוב מנצח)

3. הדומיין יכול להועיל בדירוג במנועי החיפוש.

מומחי SEO חלוקים בדיעותיהם לגבי המשקל הכללי שמנועי חיפוש נותנים לשם הדומיין. בעבר דומיינים שמכילים מילות מפתח רלוונטיים קיבלו יתרון ברור בתוצאות החיפוש. לאורך השנים האלגוריטמים שונו כך שנדרש הרבה יותר מדומיין טוב על מנת לקבל דירוג גבוה בתוצאות החיפוש (ובצדק). עם זאת, אתר שמקודם באופן אורגני ובעל תוכן איכותי ורלוונטי יכול להנות מערך מוסף כאשר הדומיין הוא איכותי ורלוונטי באותה מידה.

Corporategift.com home page

דומיין מנצח שאומר הכל. צילום מתוך אתר הבית של corporategift.com

 

כתיבת תגובה