האם המכונית של אפל בדרך?

שמועות רבות ליוו את השנה האחרונה בקשר לאפשרות שחברת אפל מפתחת רכב אלקטרוני אטונומי (ללא נהג) שעתיד להיות מוצר הדגל הבא של החברה. באוגוסט 2015 האתר YNET פירסם כמה הוכחות שמעידות על כך ובימים האחרונים השמועה מקבלת משנה תוקף לאחר שמתברר שחברת אפל רשמה שלושה דומיינים מתוך סיומות האינטרנט החדשות שיונפקו בזמן הקרוב. עפ"י מידע WHOIS מיום ה- 9 לדצמבר 2015 שלושת הדומיינים הבאים רשומים וכיום מופיעים תחת שמה של חברת APPLE.

apple.car

apple.cars

apple.auto

צריך לזכור שחברות רבות רושמות דומיינים בסיומות החדשות רק כדי להגן על שם המותג שלהם כדי שמישהו אחר לא יוכל להחזיק בכתובות אלו, ולכן אין זו אינדיקציה ברורה להתממשות השמועות. הבלוג DOMAININVESTING הביא דוגמאות לדומיינים אחרים (גם כן הסיומות אינטרנט חדשות) שכבר זמן מה נמצאות בבעלות אפל ובכל זאת אינן בשימוש בינתיים.

עם או בלי רכב עתידני של אפל ההכרה בחשיבות של דומיינים בסיומות החדשות באינטרנט היא כבר עובדה קיימת וסביר שב-2016 נראה עוד חברות רבות שמשריינות לעצמן את הדומיינים הרלוונטיים בסיומות החדשות. כמובן, חב' גוגל היא אחת מהחלוצות גם בתחום הזה, עפ"י רישומי WHOIS מה- 7 בינואר 2016 GOOGLE מחזיקה בדומיינים google.car, google.cars ו- google.auto.

כתיבת תגובה