חברה בריטית תיאלץ להיפרד מדומיין שרכשה ב-175,000 $

חברה בריטית הפסידה את הדומיין Halifax.com רק כמה חודשים לאחר שרכשה אותו במחיר של 175,000 דולר.

הליך ה-UDRP הוגש ב-18 בדצמבר 2015 על ידי הבנק הבריטי הליפקס (הפועל כיום על הדומיין Halifax.co.uk) כנגד חברה פרטית בריטית בשם DIVERSITY NETWORKS. השתלשלות האירועים כפי שעולה מתוך פסק הדין מתארת התנהלות רשלנית במיוחד מצד החברה, שמאז רכישת הדומיין בספטמבר 2015 יזמה וניסתה לקדם את מכירת הדומיין לבנק (כמובן ברווח נכבד).

במקביל הקימה אותה החברה על הדומיין אתר פורטל לשירותים פיננסיים בבריטניה, וכן רשמה עוד שני דומיינים חדשים שאינם משאירים ספק לגבי כוונה תחילה של ניצול המותג הקיים של הבנק.

בהתבססו על האינדיקציות הללו פאנל השופטים הכריע כי DIVERSITY NETWORKS פעלה שלא בתום לב כאשר רכשה את הדומיין, ופסק כי על החברה להעביר את הדומיין לרשות הבנק.

הליפקס, כידוע, היא לא רק מותג של בנק בבריטנניה, אלא בראש ובראשונה עיר גדולה ובירתה של הפרובינציה נובה סקוטיה בקנדה. סביר, שעובדה זו היא שגרמה לשאננות אצל החברה באשר להתנהלות שלה מול הבנק מבלי לחשוש מתביעת UDRP, משום שמדובר בשם גנרי ולא רק במותג.

halifax-clock

הליפקס, נובה סקוטיה. צילום: Pixabay.com

המקרה הזה מוכיח, שגם אם מדובר בדומיינים בעל טבע גנרי, לא מן הנמנע שפאנל יחליט לשלול את הדומיין מבעליו אם ישתכנע שזה פעל אך ורק מתוך מוטיבציה למכור את הדומיין למותג הקיים על אותו שם. השיעור החשוב הזה עלה לחברת DIVERSITY NETWORKS סכום של 175,000 $.

כתיבת תגובה