למרות הצניחות בבורסה הסינית, דומיינים נסחרים כרגיל

תחילתה של 2016 מבשרת רעות לשוק המניות בסין וליציבות הכלכלה העולמית. הרגולטורים בסין הפעילו פעמיים את "מעצור החרום" במהלך שבוע המסחר על מנת למנוע ירידות נוספות והתמוטטות.  כמובן, זה משפיע על המסחר בכל העולם ובבורסאות מערביות נרשמו גם כן ירידות כתוצאה מהחשש להמשך המגמה. עיני כולם נשואות לתחילת שבוע המסחר החדש בתקווה להתאוששות מסוימת. יתכן והודעת הממשל בסין כי הם מפסיקים את השימוש במעצור החרום יתן הזדמנות לשווקים להתעשת ולהתאזן.

במקביל לנעשה בבורסאות נדמה שהסינים לא זנחו את אפיק ההשקעה בדומיינים. המחירים הממוצעים שנרשמו בעסקאות דומיינים בשבוע האחרון אינם מעידים על שינוי. יש הטוענים כי דווקא המצב הרעוע בבורסה הוא שמעודד את המשקיעים לתור בשדות זרים, ואנו עוד צפויים לראות התעניינות גוברת בנכסים הוירטואליים מצד הסינים. כזכור, בקיץ 2015 הבורסה הסינית חוותה זעזוע דומה, ובחודשים העוקבים מאז נרשמו עליות חסרות תקדים בשוק הדומיינים.עקב כניסת השקעות מסין.

ימים יגידו אם מחירי הדומיינים אכן יעלו כתוצאה מהמשבר או שמא החשש ממצב כלכלי הולך ומדרדר יחלחל גם לשוק הדומיינים. מה שבטוח זה שאלו זמנים מאוד הפכפכים וכדאי לנקוט משנה זהירות בכל השקעה, ובפרט בהשקעות הקשורות לכלכלה הסינית של ימינו.

 

כתיבת תגובה