מחפשים דומיין זול וטוב? לכו על COM.

הזירה האינטרנטית מתמלאת בסיומות מסיומות שונות ומרוב העצים כבר לא רואים את היער. המחירים של רישום דומיינים בינלאומיים נעים בין 10$ ל -800$ (מחיר רישום לשנה) ואפילו יותר.

מוזר שדווקא השחקנים החדשים (עם הסיומות החדשות) בשוק הם אלה עם מחירים גבוהים למדי (לא כולם), ודווקא הדומיין הראשון והפופלארי ביותר COM. הוא מבין הזולים ביותר לאחזקה (כ-40 שח לשנה). גם NET. היא סיומת פופולארית יחסית ונמכרת במחיר דומה ואפילו נמוך יותר אצל חלק מהרשמים.

אולי ניתן למצוא עוד וריאציות מסוימות של דומיינים פחות מעניינים בקצת פחות כסף, וכמובן יש את מה שקרוי "דומיין חינם" שהוא אופציה די אזוטרית כפי שפרסמנו בהסבר על תופעת הדומיינים בחינם.

בתכלס, כל מי שמחפש דומיין טוב עבור אתר אישי, או בלוג, או אתר עסקי למוצרים ושירותים יכול עם קצת מאמץ לחפש ולמצוא דומיין טוב במתחם COM. שאפשר פשוט לרשום ב-10$ ולצאת עם דומיין איכותי מאוד וזול.

אנשים אומרים שהכל תפוס ואי אפשר למצוא שום דומיין נורמלי בדוט קום (זו גם אחת הרציונליזציות השיווקיות הקשורות בהשקת הסיומות החדשות – כי אין מספיק בקיימים). טענה זו אינה נכונה:

א. נכון, המילים הטובות הקצרות תפוסות. אבל לא חייבים מילה אחת קצרה. אפשר ולפעמים אפילו מומלץ לבחור בשם דומיין מפורט וממוקד יותר. הדומיין הוא שלט הכניסה לאתר ולרוב נדרשות יותר ממילה אחת לתאר את תוכנו באופן רלוונטי. פירטנו במדריך הקצר לבחירת דומיין יותר בנושא זה. וגם שם מותג יכול בכיף להכיל שתי מילים וגם שלוש. יש מבחר גדול של דומיינים איכותיים ביותר פנויים לרישום במתחם COM. אם תחשבו על כמה אופציות ותשמרו על ראש פתוח תוכלו להגיע לשם דומיין משביע רצון לכל הפחות.

ב. יש עולם שלם של דומיינים שפגים תוקף (expired domains / dropped domains). עפ"י הערכות בכל יום חוזרים עשרות אלפי דומיינים ל"מדפים" (וחלק נכבד מהם בסיומת COM.) לאחר שהבעלים הקודם לא חידש אותם. בשלב הזה כל אחד יכול לרשום אותם מחדש. תהליך זה כרוך בהוצאה קצת יותר גדולה (סביב 70$) אבל זו הוצאה חד פעמית על שירות "תפיסת" הדומיין, ושנה אחת אחרי, בבוא העת לחדש את הדומיין, הוא יחודש לכל שנה נוספת בתעריף הנמוך הרגיל.

הערה: לאור העובדה שיש המון שמות אפילו מאוד טובים שפגים תוקף התפתחה זירת מכרזים סביב הנושא הזה ואנשים מתחרים על קבלת דומיין מסוים שפג תוקפו והדומיין הולך למרבה במחיר. במקרים האלה כמובן כבר מדובר בעשרות ומאות דולרים (וכמובן, יש גם ביותר). מי שמוכן להשקיע יכול למצוא דומיינים מעולים בזירת המכרזים הזו. החברות המובילות בתחום זה הם GODADDY, NAMEJET, SNAPNAMES.

כתיבת תגובה