קניית דומיין – איפה ואיך?

אם אתם עומדים בפני רכישת דומיין לעסק או לבלוג כדאי לשים לב לכמה דברים חשובים, לפני שקונים.
.

קודם כל מידע כללי:

על שם דומייין, או כתובת באינטרנט, משלמים עמלת רישום שנתית ולא חד פעמית. בדרך כלל אפשר גם, אם רוצים, לשלם מראש על שנים נוספות,.אבל תהליך חידוש דומיין הוא די פשוט לביצוע, כך שאפשר לעשות את זה בקלות בכל שנה, וגם ישנה אפשרות לבחור בחידוש אוטומטי (אמצעי תשלום צריך להיות מעודכן). אצל חלק מהרשמים (למשל GODADDY) החידוש האוטומטי הוא ברירת המחדל ואם תרצו לחדש ידנית בכל שנה (כדי למשל להשאיר לכם את האופציה להחליף חברה בשנה שאחרי) באחריותכם לדאוג לבטל את אופציית החידוש האוטומטי.

אם אתם קונים דומיין בפעם הראשונה (ואין לכם חשבון לקוח קיים) תדרשו לפתוח חשבון לקוח אצל אחת מהחברות המורשות. אתם תידרשו לספק פרטים אישיים, כגון שם (או שם חברה), כתובת, אימייל, טלפון וכדו'. וגם שם משתמש ו/או סיסמא. חשוב לספק פרטים מלאים ונכונים משום שאלו יהוו את פרטי הבעלים של הדומיין. מירב התקשורת מול רשם הדומיינים יתבצע דרך אימייל ולכן חשוב להזין כתובת אימייל תקינה ופעילה. כמו כן תידרשו לספק אמצעי תשלום עבור חשבון הלקוח שלכם.

דומיין ישראלי ו/או דומיין בעברית:

אם אתם מתעניינים ברישום דומיין ישראלי בסיומת IL יש כמה אופציות של רשמים ישראליים המורשים על ידי איגוד האינטרנט הישראלי. בסקר שוק שביצענו ב-2015 יצא שחברת BOX מציעה את העסקה הטובה ביותר מבחינת המחיר. מחיר רישום שנתי באתר BOX לדומיין ישראלי עומד כיום על 49 ש"ח.
השימוש הנפוץ ביותר בסיומת IL הישראלית הינו עדיין עם תוים לטיניים. אם אתם מעוניינים לשקול אופציה של דומיין באותיות עבריות כדאי לקחת בחשבון את השיקולים של רכישת דומיין בעברית.

דומיין בסיומת בינלאומית:

אם אתם רוצים לרכוש דומיין בסיומת בינלאומית (גנרית), המחיר משתנה מרשם לרשם וגם תלוי באיזו סיומת מדובר. בדרך כלל עדיף לרשום דומיין בינלאומי אצל אחד מהרשמים בחו"ל. דומיין בינלאומי מומלץ הוא בסיומת COM. ואפשר לרכוש בחברת UNIREGISTRY במחיר שנתי של כ-11 דולר, שהוא אחד הזולים בשוק כיום. לפעמים תיתקלו במחירים נמוכים יותר אצל רשמים אחרים, למשל GODADDY, שמציעים מחירים אטרקטיביים בין השאר על ידי שימוש בקופוני הנחה מיוחדים, אבל קחו בחשבון שהמחיר הנמוך יותר הוא רק לשנה הראשונה ושנה אחרי כאשר תידרשו לחדש את הדומיין שלכם תצטרכו לשלם יותר מאשר אצל המתחרים, או להעביר את הדומיין שלכם לחברה אחרת, אם תרצו לשמור על המחיר הנמוך ביותר. יתרון נוסף ב- UNIREGISTRY זה שהם מציעים שירות חיסיון פרטי בעלים (WHOIS PRIVACY) ללא עלות נוספת, בעוד שאצל רוב הרשמים האחרים תידרשו לשלם תוספת תשלום שנתי על שירות זה.

לקריאה נוספת אנו ממליצים לקרוא כמה טיפים על בחירת דומיין מתאים. אם הדומיין הוא עבור העסק שלכם או עסק שאתם רוצים להקים, פרסמנו מדריך מלא לבחירת דומיין לעסקים.

הסיומות החדשות באינטרנט פותחות אופציות נוספות רבות בפני מי שרוצה למצוא דומיין טוב. נכון להיום ישנן מעל ל-900 סיומות דומיין חדשות. חב' UNIREGISTRY הנ"ל תומכת גם בסיומות חדשות רבות. את מבחר הרשמים לסיומות השונות ומחיריהם אפשר לראות באתר NAMESTAT.ORG.

בהצלחה עם הדומיין החדש שלכם!

גילוי נאות: חלק מהלינקים המובאים הינם במסגרת תכנית שיווק שותפים.

כתיבת תגובה