רישום דומיין ישראלי – כמה זה עולה לנו?

עדכון אחרון: 28 בפברואר 2016

רוצים לקנות דומיין ישראלי? בדקנו איפה הכי כדאי.

GoodName.co.il בדקה עבורכם 5 חברות מקומיות שמציעות קניית דומיין ישראלי ולפניכם השוואת מחירי קניית דומיינים ישראליים. כזכור, דומיינים עולים עמלה שנתית ולא חד פעמית והמחירים הנקובים הם פר שנה. מי שלגמרי חדש בתחום ורוצה להבין קצת יותר טרם רישום דומיין יכול לקרוא 4 טיפים לרישום שם דומיין.

להלן ממצאי בדיקת חמישה רשמי דומיינים בישראל, בסדר עולה, מהזול ליקר:*

 

מחיר רישום שנתי (₪) כתובת אתר רשם
49 www.box.co.il
69.9 www.internic.co.il
75 www.livedns.co.il
76.28 www.galcomm.co.il
79.99 www.domainthenet.com/he/
*המחירים האמורים כוללים מע"מ. המחירים הנקובים הם מחירי מחירון רגילים, ויתכן שחלק מהחברות מבצעות קידום מכירות ומבצעים תקופתיים. השוואת המחירים מתייחסת לעמלת הרישום השנתי בלבד, ואינה לוקחת בחשבון שירותים נלווים או כלי ניהול שהרשמים מציעים, כגון ניהול מתקדם DNS (יצירת A, CNAME, MX וכדו'). כמו כן, אין בידינו מידע אודות הבדלים אחרים ברמת השירות ו/או האבטחה שהרשמים השונים מציעים.

יצויין, כי אנשי מערכת GoodName.co.il פנו אל אחת החברות היקרות יותר בשוק על מנת להבין את טבע פערי המחירים בינם לבין הרשמים האחרים והאם הם מוכנים לתת הנחה או להשוות את מחירי רישום הדומיינים בצורה שתשקף את התחרות הקיימת.

החברה שלחה לנו את התגובה הבאה: "המחירים לחידוש \ רישום דומיין אצלנו קבועים ולא ניתנים לשינוי. כמו שהמחירים יכולים להיות שונים בין רשם לרשם גם השירות ורמת האבטחה שונה…".

מבלי להתווכח על אמיתות טענה זו, חשוב לציין שבדרך כלל כל רשמי הדומיינים מתחייבים לרמה מסוימת של אבטחה כאשר הם מקבלים זכיון או רשיון למכור רישום דומיינים בשוק.

הסיומת הארצית (מה שקרוי CCTLD) של מדינת ישראל כפי שהוקצה לה על ידי הגוף העולמי ICANN היא IL, כאשר כיום ניתן לרשום שתי ורסיות, .co.il ו- org.il (בסקטור הפרטי). איגוד האינטרנט הישראלי הוא שאחראי על מתן זכיונות לרשמים שונים אשר דרכם ניתן לקנות שמות דומיין ישראליים.

כפי שניתן לראות בטבלה ישנם פערים משמעותיים במחיר בין המציעים השונים. הפער בין מקום 1 למקום 5 הוא פער של 60%. לכאורה, מבחינת רישום הדומיין עצמו (גרידא ללא כל שירות נוסף) השירות שמתקבל הוא אותו שרות – רישום שם הדומיין הרצוי בסיומת ישראלית דרך איגוד האינטרנט הישראלי, כך שללקוח שרשם את הדומיין יש זכות בלעדית (שנתית) לשימוש בדומיין הזה. לכן, ראוי להבין מה הם ההבדלים בשירות ואבטחה, ככל שקיימים, בין הרשמים השונים.

טיפ: אם אתם שוקלים קניית דומיין לא ישראלי, כלומר בסיומת בינלאומית, תוכלו לקנות דומיין אפילו עוד יותר זול.

דומיין חינם

כידוע, בחיים בדרך כלל אין מתנות, וזה נכון גם לדומיינים, לכן בדקו היטב את המקור לפני שאתם מחליטים לקחת דומיין בחינם. לעתים חברות מסוימות יציעו לכם קבלת דומיין חינם לשנה הראשונה עם קניית חבילת אחסון לאתר. אם אתם מתכוונים לעשות שימוש בדומיין ולהקים אתר ייתכן ותוכלו להנות מאופציה כזאת. כדאי לבדוק לפני כן מול החברה הרלוונטית מה עלות לחידוש הדומיין בשנה הבאה.

כתיבת תגובה