שאלות נפוצות

מה זה דומיין? שם דומיין, או בעברית שם מתחם, הוא כתובת ייחודית שמצביעה על מיקום / אתר מסוים באינטרנט. למידע מקיף תוכלו לקרוא את מאמרנו בנושא.

איך קונים דומיין? דומיין ישראלי (בסיומת .co.il או .org.il) שאינו תפוס עדיין (פנוי לרישום) ניתן לרשום דרך אחת מהחברות המורשות על ידי איגוד האינטרנט הישראלי.

כמה עולה דומיין? רישום ואחזקת כל שם דומיין עולים עמלה שנתית. גובה העמלה תלוי בסיומת הדומיין וברשמים הספציפיים דרכם רושמים ו/או מחדשים דומיין. לרשותכם השוואת מחירים של רשמי דומיינים ישראליים. דומיינים עם סיומות בינלאומיות ניתן בדרל כלל להשיג במחירים זולים יותר אצל רשמים בחו"ל. למידע נוסף: איך משיגים שם דומיין

מה זה דומיין בעברית? יש שתי גרסאות שונות של דומיינים בעברית. גרסת IDN המקובלת בעולם, וגרסה מקומית בה לא רק השם אלא גם הסיומת הינה בשפה העברית. פרסמנו מידע מפורט אודות דומיינים בעברית.

הדומיין שאני רוצה תפוס. מה עושים? זה תלוי כמה הדומיין הספציפי חשוב לכם. יש שיקולים חשובים רבים בבחירת דומיין מתאים ופעמים רבות עם קצת מחשבה ניתן למצוא אלטרנטיבות טובות. בהיעדר אלטרנטיבה טובה ובהנחה שאתם מקצים תקציב מסוים יכולה להיות אפשרות לרכוש דומיין תפוס. אנו מספקים שירותי יעוץ לבחירת וקניית דומיין. אם אתם מעוניינים להתייעץ אנא צרו איתנו קשר.

איך מבררים מי הבעלים של דומיין מסוים? פרטי בעלי דומיינים נמצאים אצל הרשמים המורשים ובמקרים רבות פתוחים לקהל דרך מנועי WHOIS. ניתן לבצע בדיקת בעלים כאן. דומיינים בינלאומיים יכולים להופיע כ- private registrant. במצב כזה פרטי הבעלים מוסתרים ולא ניתן להגיע לפרטים. במקרים מסוימים ניתן לנסות לברר דרך פנייה ישירה לרשם המורשה הקרוי REGISTRAR.

האם אפשר להעביר אתר אינטרנט קיים מדומיין אחד לדומיין אחר? כן, ניתן להעביר אתר לדומיין חדש, אולם יכלות להיות לכך השלכות על דירוגו הקיים של האתר במנועי חיפוש ובודאי על כל הלינקים (אתרים אחרים שמפנים לדומיין הנוכחי) הקיימים.

האם אפשר להעביר שם דומיין שרשמתי בחברה מסוימת לחברה אחרת? כן, מי שמבקש להעביר דומיין מרשם אחד לאחר יכול לעשות זאת (בדרך כךך מסיבות של מחיר או רמת שרות). יש לבדוק עם הרשמים הרלוונטיים (החברה שאצלה רשום הדומיין כעת + החברה שאליה אתם מבקשים להעביר את הדומיין)) את ההליך. בדרך כלל דומיין נמצא בסטטוס נעול כדי למנוע גניבת דומיינים. יש להסיר את הנעילה, ובדרך כלל יש לקבל מהרשם קוד העברה TRANSFER CODE שאיתו ניתן להעביר באופן מאובטח לרשם החדש.

לא מצאתם תשובה? שלחו לנו הודעה ונשתדל לענות ולפרסם כאן.