סערת הנצנצים – ShipYourEnemiesGlitter.com

glitter-featured

אתר אינטרנטי זעיר שמציע שרות משלוח מעטפת נצנצים "לאויבים שלך" יצא מכלל שליטה לאחר שתוך ימים אחדים התקבל מספר גדול מדי של הזמנות. מקים האתר, מטיו קרפנטר בן 22 מאוסטרליה, הוצף בהזמנות שלא היה מסוגל לספק ודווח על ידי מגזין TIME כיוצא בבקשה מפורשת מאנשים להפסיק להזמין אצלו את
השרות.

תוך ארבעה ימים מהקמת האתר התקבלו הזמנות בסך של יותר מ- 20,000 $ וטראפיק של כשניים וחצי מיליון מבקרים. קרפנטר טוען שהקים את האתר כפרויקט חובבני ולא תיאר לעצמו שזה יגיע לכדי המצב הזה. מסתבר שיש הרבה אויבים בעולם ולקרפנטר אין מספיק מעטפות נצנצים בשביל כולם.

כעת האתר עומד למכירה פומבית באתר Flippa.com. המכרז יימשך עוד כ-4 ימים, וכעת ישנם כבר 334 מתחרים וה- BID הנוכחי עומד על 71,100 $ . אם לוקחים את ארבעת הימים הראשונים כמודל להערכת שווי, הרי שיש לצפות לעלייה נוספת.

 

ההודעה באתר על השהיית השירות. מקור: TIME

ההודעה באתר על השהיית השירות. מקור: TIME

בלי קשר לסכום המכירה הסופי, גבוה ככל שיהיה, ראוי לציין את היופי והפשטות של שם הדומיין ShipYourEnemiesGlitter.com שמגלם את העקרון של שמות גנריים generic keyword domain .

אפילו באורך של ארבע מילים ו- 22 תוים הדומיין הזה משרת נאמנה את האתר ומתאר בדיוק מועיל את השרות המוצע. ברור שהדומיין לא היה בידי אף אחד לפני כן והוא רשם אותו בעצמו ללא צרוך ברכישות יקרות מצד ג'. (אפרופו הכדאיות והמחיר הזול של דומיינים COM.)

מה שנקנה כאן זה אתר פעיל ולא רק דומיין, וברור שבמקרה הזה האתר והרעיון הם העיקר. אבל הכתובת של האתר הפכה לחלק בלתי נפרד ממנו ובמובן הזה משמשת כאחד היסודות בנכס עצמו. זה שנים רבות ששמות דומיין גנרייים טובים במתחם COM. מבוקשים מאוד ונסחרים במחירים גבוהים.

כתיבת תגובה